کد خبر: ۲۴۰۸
تاریخ انتشار:۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
بیمه 360 کارگر نساجی مازندران تمدید نشد/ 4 هزار کارگر فولاد در مازندران در معرض آسیب هستند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی گفت: 200 کارگر نساجی قائمشهر یک و نیم تا دو ماه است که حقوق نگرفته‌اند، 360 کارگر نساجی مازندران مشکل بیمه‌ای دارند و بیش از 4 هزار کارگر فولاد در استان نیز از اقشار در معرض آسیب هستند.
به گزارش آوای خزر از ساری، عبدالله رضیان امروز در کارگروه تخصصی اشتغال مازندران که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: اخیراً کارگران نساجی مازندران به من زنگ زدند و از تأمین اجتماعی استان گلایه‌مند بودند که چرا بیمه آنها تمدید نمی‌شود.

وی افزود: 360 کارگر نساجی مازندران این مشکل را دارند و اکنون موقعیتی نیست که بیمه آنها تمدید نشود، توجه کنیم که به چالش‌ها دامن زده نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: در نساجی قائم‌شهر نیز 200 کارگر، یک و نیم تا دو ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

رضیان گفت: قرار شد یکشنبه هفته آینده در سازمان گسترش جلسه‌ای برگزار شود و حتی قول داده شد منابعی برای حل این مشکلات تزریق شود.

وی ادامه داد: از سازمان‌های نظارتی، بازرسی و دستگاه‌های مربوطه دیگر خواهش میکنم طوری نشود که منابع را بدهیم اما به‌دلیل ناهماهنگی کار خاصی صورت نگیرد، اکنون سیستم کشور به گونه‌ای نیست که مسائل را دامن بزنیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی با بیان اینکه اشتغال در کشور ما گران است، اظهار کرد: هزینه ایجاد اشتغال در ایران 200 تا 500 میلیون تومان است که در شرایط اقتصاد مقاومتی باید این رقم را پایین بیاوریم، این فضا فضایی نیست که با اینهمه نیروی تحصیلکرده بیکار بخواهیم برای ایجاد یک شغل این‌همه هزینه بدهیم.

رضیان تعامل دولت و سپاه را تعامل مثبتی در این جهت عنوان و اظهار کرد: شرایط حساسی است و باید شرایط را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه 4 هزار و اندی کارگر فولاد در ساری و سوادکوه و قائمشهر داریم، گفت: این افراد اکنون از اقشار در معرض آسیب هستند و باید سعی کنیم که مشکل و دغدغه آنها برطرف شود.

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی گفت: کسری منابع وجود دارد اما دولت باید کمک کند.

انتهای پیام/ 1354