پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
رئیس مرکز مدیریت فوریت‎های پزشکی مازندران:
رئیس مرکز مدیریت فوریت‎های پزشکی مازندران گفت: عدم آگاهی افراد نسبت به وضعیت سواحل و تغییرات بستر دریا در نوار ساحلی و نیزعدم آشنایی به قواعد شنا از بیشترین دلایل غرق شدن مردم به شمار می‌رود.
عدم آگاهی عمومی از بستر دریا یکی از علل غرق‌شدگی است/ راه‌اندازی مرکز پایش مراقبت‎های درمانی در بیمارستان‎های مازندران

به گزارش آوای خزر از ساری، دکتر یحیی صالح طبری اظهار داشت: با توجه به شروع فصل گرما و ورود مسافران از اقصی نقاط کشور به استان مازندران و استفاده از دریا، رعایت جوانب ایمنی در هنگام شنا برای پیشگیری از خطر غرق‌شدگی لازم است.

وی افزود: عدم آگاهی افراد نسبت به وضعیت سواحل و تغییرات بستر دریا در نوار ساحلی و نیزعدم آشنایی به قواعد شنا و وجود جریانهای شکافنده از بیشترین دلایل غرق شدن مردم به شمار می‌رود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مازندران گفت: متاسفانه افراد زیادی به توصیه‌های امدادگران و ناجیان غریق توجه نمی‌کنند و با شنا در مناطق حادثه‌خیز جان خود را به خطر می‌اندازند.

صالحطبری بر استفاده مردم از مکانهای ایمن و سالمسازی شده برای شنا و بر عدم استفاده از دریا در روزهایی که دریا مواج بوده و علائم خطر وجود دارد،تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی سامانه نرم‌افزاری مرکز پایش مراقبتهای درمانی در بیمارستانهای استان مازندران اظهار داشت: این سیستم با قابلیت اعزام بیمار، مشاهده وضعیت تختهای خالی، وضعیت بستری بیمار تا زمان ترخیص، پرونده الکترونیکی، مدارک و مستندات اقدامات تشخیصی و پاراکلینیکی با محوریت His بیمارستانی در ستاد هدایت و بیمارستانها می‌باشد.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر