پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
یادداشت/فاطمه ابراهیمی شهابی
کارشناسان مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران 10 گام برای فراموشی عشق های بی هدف را تشریح کردند.

آوای خزر- فاطمه ابراهیمی شهابی

  10 گام برای فراموشی عشق های بی هدف:

1- سعی کنید در بیرون هیچ آثاری از ایشان را جلوی دید خود نداشته باشید، مانند عکس ،شماره تلفن و یادگاری های و... آنها را محو کنید.

2- افرادی که در وضعیت مشابه شما قرار دارند به هیچ وجه نقاط منفی و بدی ها و آسیب هایی که از طرف مقابل متحمل شدن را نمی بینند و به همین دلیل علاقه و وابستگی آنها ثابت می ماند .

شما فهرستی از نقاط منفی رابطه و ایشان و مشکلات اکنون خود و مشکلات احتمالی که بعد از ازدواج با ایشان برای شما ایجاد می شد رابنویسید و با مرور کردن آن ، نگرشتان نسبت به رابطه و ایشان منطقی تر می شود.

3- درباره امتیازات اتمام رابطه نیز با خود فکر کنید و سعی کنید با منطق و استدلال فهرستی از این امتیازات و از اینکه با ایشان ازدواج نکرده اید تهیه و مرور کنید.

4- در وضعیت آشفته اکنون ، به هیچ وجه اقدام به شروع رابطه و ازدواج نکنید. زیرا ممکن است انگیزه انتقام جویی و یا با هدف بهتر شدن وضعیت روحی تان و نه با هدف عشق و علاقه منطقی این ازدواج صورت بگیرد.

پس سعی کنید حداقل شش ماه ، با انجام این تکنیک ها خاطرات و تصاویر مربوط به ایشان را از ذهن تان کمرنگ و پاک کنید.

و برای شروع رابطه ای جدید و نهایتا ازدواج این بار از یک مشاور تخصصی کمک بگیرید.

5- سعی کنید بدون خودسرزنشی و مرور نقاط مثبت ، امتیازات خودتان را فراموش نکنید و با نوشتن و مرور آنها به آینده خوشبین وامیدوار باشید.

6- انجام کارهایی مانند ورزش های دست جمعی ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تفریح و پرهیز از تنهایی بسیار مفید هستند.

7- ساعات و لحظاتی که شما ارتباط داشته اید بسیار وسوسه برانگیز خواهند بود ؛ مانند معتادی که ترک کرده مکان و زمان های مصرف در روزهای اولیه وسوسه انگیز خواهد بود.

بنابراین شما نیز باید با تغییر موقعیت فیزیکی و سرگرم شدن به یک کاری که عمدا در این ساعات در نظر خواهید گرفت و با آرام سازی ذهنی سعی می کنید با این وسوسه ها مبارزه کنید.

8- هنگام هجوم افکار و تصاویر ایشان در ذهن بدون پرورش و فکر کردن مکان را ترک کرده و با توجه و تمرکزتان را به چیزی جلب می کنید.

مثلا با "قطع کردن افکار" مشغول گفتگو با فردی شوید ، با عجله از آن مکان را ترک کنید ، با روشن کردن تلویزیون سعی کنید بصورت دیداری و شنیداری به برنامه تلویزیونی متمرکز شوید.

9- با افکار منفی و مایوس کننده مبارزه کنید و پیش بینی منفی نسبت به آینده نداشته باشید.

10- شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار ، بصورت ناخودآگاه دچار نوعی استرس شوید ، ولی به مرور زمان افکاری که عادت داشتند همیشه و همه جا بدون اراده شما وارد ذهنتان شوند و حالتان را آشفته و دگرگون کنند،با رعایت این تکنیک ها بصورت غیرارادی و اتوماتیک وار خارج شده و افکار جدید جایگزین می شود.

و در هفته های دوم و سوم افکارتان یک دست شده و تعارضی احساس نخواهد کرد.

 انتهای پیام/
کد خبرنگار: فاطمه ابراهیمی شهابی – کارشناس علوم اجتماعی مرکز مشاوره آرامش
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر