پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
نگاهی به متداول ترین رفتارهای مخرب خودخواهانه که می تواند تاثیر منفی بر ازدواج بگذارد ......
 آوای خزر- فاطمه ابراهیمی شهابی


پنج رفتار خودخواهانه که ازدواجتان را به خطر می اندازد

1- اینکه طی یک بحث یا مشاجره به جای اینکه به حرف هایی که طرف مقابلتان می زند فکر کنید ، به فکر واکنش دفاعی خودتان باشید.

این یکی از متداول ترین رفتارهایی است که در زوج ها می توان دید. افراد معمولادر مورد مشکلات و خستگی های خودشان خوب حرف می زنند و آنها را ابراز می کنند ولی وقتی نوبت به حرف زدن طرف مقابلشان می رسد ، حالت دفاعی به خودشان میگیرند . همین باعث می شود که خوب به حرفهای همسرشان گوش نکنند.

توصیه ما این است که دقیق به حرف های همسرتان گوش کنید و سعی کنید پیامی که می خواهد به شما بدهد را درست بگیرید، بدون هیچ بی احترامی و تمسخر . حتی نوشتن حرف هایی که همسرتان می زند برای بالا بردن تمرکزتان می تواند مفید باشد.

2- اینکه در مورد مسائل و مشکلات شخصی و همچنین مشکلاتتان در رابطه با همسرتان صحبت نکنید.

مطمئنا هیچ انسانی نمی تواند فکر دیگران را بخواند، همسر شما هم از این قاعده مستثنی نیست .خیلی خودخواهانه است که توقع داشته باشید که او دقیقا بداند که چه خبر است و چه مشکلی دارید و به کمکتان بیاید.ممکن است استرس های کاریتان باشد، نگرانی های مالی یا رفتارهایی از همسرتان که برایتان آزار دهنده است.این لیست می تواند خیلی طولانی باشد و حرف نزدن در مورد انها موجب خشم و کینه و آزار همدیگر می شود.

حرف زدن با هم و گوش کردن به حرف های همدیگر قسمت زیادی از ناراحتی های شما را برطرف خواهد کرد.

3- اینکه مدام حدس و گمان بزنید :همیشه همه چیز را نباید به خودتان بگیرید.

یکی از عواقب رفتار خودخواهانه قبلی این است که در مورد رفتار طرفتان حدس و گمان بزنید و آن را به خودتان بگیرید . وقتی آدمها دچاراسترس می شوند ، ممکن است رفتارشان هم در رابطه با همسرشان عوض شود . ممکن است مدام عصبانی و زود رنج شوید و این رفتار باعث می شود که طرف مقابلتان ان را به خودش بگیرد و ناراحت و عصبانی شود.

در بهترین حالت بهتر است که طرفی که استرس دارد با همسرش صحبت کند اما از انجایی که هیچکدام از ما آدمهای کاملی نیستیم ، ممکن است هیچ نگوییم و در اینصورت وظیفه طرف مقابل است که با نرمی و لطافت موضوع را مطرح کند و در مورد مشکلات همسرش سوال کند.

وقتی می خواهید این کار را بکنید ، یادتان باشد که پیش داوری هایتان را کنار بگذارید . به عبارت دیگر ، تصور نکنید که همسرتان قصد حمله به شما و آزارتان را داشته است. در عوض به خودتان یادآور شوید که او هنوز هم همان کسی است که شما انتخابش کرده اید و عاشقش هستید .

4- اینکه نگران نیازهای جنسی خودتان باشید و نیازهای جنسی همسرتان را نادیده بگیرید.

رابطه جنسی بخش بسیار مهمی از ازدواج است و مشکل بسیاری از زوجهایی که پیش مشاوره خانواده می روند هم همین است . مشکلات مربوط به رابطه جنسی معمولا شامل تفاوت در میزان میل جنسی و انتظارات فرد از آن می شود . خیلی مهم است که با هم در مورد این موضوعات صحبت کنید.

هیچ اشکالی ندارد که توقعات خودتان را از رابطه جنسی با همسرتان در میان بگذارید . بعد از اینکه از انتظارات هم باخبر شدید ، باید سعی کنید آنها را در نظر گرفته و به آنها احترام بگذارید. صحبت کردن با هم اهمیت بسیار زیادی در این زمینه دارد.

5- اینکه فقط به رفتارهایی از همسرتان فکر کنید که برایتان آزار دهنده است، نه رفتارهایی از خودتان که ممکن است باعث آزار همسرتان شود.

خیلی از جلسات مشاور خانواده با این جمله " او این کار را می کند" شروع می شود. این جمله ها برای توصیف رفتارها یا خصوصیات اخلاقی استفاده می شود که طرف مقابل را دیوانه می کند .

به جای اینکه روی کاری که همسرتان انجام می دهد متمرکز شوید ، بهتر است هر کدامتان روی رفتارهای خودتان تمرکز کنید. مخصوصا رفتارهایی که می دانید موجب آزار همسرتان است.

منظور این نیست که خودتان را عوض کنید ، فقط کافی است آگاهی بیشتری نسبت به رفتارهای خودتان پیدا کنید و سعی کنید آنها را اصلاح کنید.

  

 

کد خبرنگار: فاطمه ابراهیمی شهابی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر