پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲
در همایش "بسیج، رسانه و آرمانهای انقلاب" ساری عنوان شد
همایش بسیج، رسانه و آرمانهای انقلاب اسلامی به مناسبت هفته بسیج به همت بسیج رسانه و سپاه ساری برگزار و به بررسی حقوق رسانه و ضرورت همراهی حدود و حقوق رسانه پرداخته شد.
به گزارش آوای خزر از ساری، همایش تخصصی بسیج، رسانه و نقش آن در تبیین آرمانهای انقلاب شامگاه امروز در سالن فتح المبین سپاه ساری برگزار شد، در این   همایش عضو هیأت منصفه مطبوعات مازندران و دکترای حقوق جزا و جرم شناسی، اظهار داشت: مجموعه قواعد و مقررات حاکم بر افرادی که در یک مقطع زمانی در کنار هم زندگی می کنند در دایره حقوق است.

 علی خانلری المشیری درباره حقوق رسانه بیان کرد: این حقوق سبب می شود که رسانه هم در انجام وظایف خبررسانی موفق عمل کند و هم از قوانینی که برای آن در نظر گرفته شده است، اطلاع پیدا کند.

وی درباره آزادی مطبوعات گفت: برخی از رسانه ها در این بخش به قانون اساسی ایراد می گیرند اما حقوق و حدود باید در کنار هم باشند، قانون اساسی نیز بسیار دقیق و فوق العاده درباره حقوق مطبوعات نوشته و در کنار آزادی مطبوعات بیان کرده است که مطالب نباید مخل نظام و حقوق عمومی و وحدت ملی باشد.

 دکترای حقوق جزا و جرم شناسی به برخی از تبصره و مواد قانونی در حوزه رسانه اشاره و اظهار داشت: اگر رسانه ها اطلاعات را در چارچوب آنچه قانون برای آنها تعریف کرده است منتشر کنند با مشکلی روبرو نخواهند شد، و در صورتیکه شکایتی از آنها صورت بگیرد که قابل دفاع باشد، براساس قانون می توانند پاسخگو باشند و مشکلی پیش نیاید.


خانلری در پایان اظهار داشت: حقوق رسانه جایگاه بااهمیتی بین رشته های حقوقی دارد و تنها محدود به خبر و پیام نیست، این رشته حقوقی همواره در حال به روز رسانی است.

***

در ادامه جلسه، رییس بسیج رسانه مازندران با بیان اینکه فعالیتهای بسیج رسانه را در ابتدا با چند نفر آغاز کردیم، گفت: اکنون در همه شهرستانها کانون بسیج رسانه داریم که البته برخی شهرستانها فعالیت بیشتری دارند.

حسن افشار بیان کرد: در نظر داریم که بانک اطلاعاتی را در حوزه بسیج رسانه راه اندازی کنیم. فعالیتهای بسیج رسانه نیز در قالب سندی تدوین شده است و شهرستانها براساس آن برنامه های خود را اجرا می کنند.

***
علی خادم فرمانده سپاه ساری نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت جنگ نرم دشمن و ضرورت هوشیاری جامعه بیان کرد: بخش مهمی از این هوشیاری و اطلاع رسانی برعهده رسانه ها است.

وی افزود: رسانه ها در پیروزی انقلاب اسلامی و به تصویر کشیدن حماسه های کشور نقش بی نظیری داشتند، اکنون نیز اصحاب بسیج رسانه را ادامه دهنده همان راه در تبیین اهداف انقلاب و تبدیل شدن به سربازان امام زمان(عج) می دانیم.

انتهای پیام/ 1354
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر