پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۱
مدیرکل بهزیستی مازندران:
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: یکی از بهترین کارهایی که در 4 ساله دولت تدبیر و امید در این سازمان انجام گرفت؛ تامین وسایل کمک توانبخشی بوده است که اکنون هیچ فردی در نوبت دریافت این لوازم نیست.

هیچ معلولی در نوبت دریافت ملزومات کمک توانبخشی نیست

به گزارش آوای خزر از ساری، سعید آرام صبح امروز در جمع خبرنگاران که به مناسبت روز جهانی معلولین برگزار شد، اظهار داشت: 12 هزار و 400 نفر در مازندران زیر پوشش بهزیستی هستند و ماهانه مستمری دریافت می کنند، 106 مرکز شامل 61 مرکز روزانه، 24 مرکز شبانه روزی، 18 مرکز بصورت ویزیت در منزل و 3 مرکز مراقبتی در حوزه بهزیستی فعالیت دارند.

وی افزود: 5 هزار معلول یا سالمند یا بیمار روانی مزمن نیز از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند، ماهانه یک میلیارد و 700 میلیون تومان یارانه بواسطه خدماتی که از 106 مرکز ارائه می دهند، در اختیار آنها قرار می گیرد.

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: تامین وسایل کمک توانبخشی برای معلولان یکی از کارآمدترین فعالیتهای بهزیستی در 4 سال دولت تدبیر و امید بوده است و هیچ معلولی در نوبت دریافت وسایل کمک توانبخشی نیست، بیش از 28 میلیارد تومان جهت تامین وسایل کمک توانبخشی بصورت رایگان در این مدت به جامعه هدف بهزیستی مازندران تقدیم شده است، در 6 ماهه امسال نیز 1.5 میلیارد تومان در این زمینه پرداخت کردیم.

این مسئول یادآورد شد: در سال 94، 14 میلیارد و در سال 96 نیز 42 میلیارد تومان جهت ارائه خدمات به جامعه زیر پوشش بهزیستی مازندران تعلق گرفت، تسهیلات در سال 95 نیز 15 و در 6 ماهه امسال 20 میلیارد تومان است.

آرام بیان کرد: تلاش داریم تا در سالجاری بیش از 2250 شغل را برای جامعه هدف مهیا کنیم، در 6 ماهه امسال 1100 مورد تسهیلات جهت اشتغال مددجویان ارائه شده است.

وی درباره تامین مسکن دو معلول در مازندران گفت: 128 خانواده روستایی و 135 خانواده شهری شناسایی شده اند، از 128 مسکن در روستا79 واحد تحویل شده و 49 واحد آن دارای پیشرفت بیش از 70 درصدی هستند. همچنین از 135 واحد شهری 40 مورد تحویل شده و 70 مورد مسکن مهر هستند که 20 واحد آماده واگذاری و بقیه آنها بصورت خودمالکی در حال ساخت است.

مدیرکل بهزیستی در پایان اظهار داشت: مازندران درباره مناسب سازی معابر عمومی برای معلولان اظهار داشت: تمام ساخت و سازها در این زمینه با هماهنگی سازمان نظام مهندسی است.

انتهای پیام/ 1354 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر