آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
یادداشت/مصطفی داننده
امروز حداقل کسی در راس قدرت است که صدای مردم را می‌شنود. مردم می‌توانند با او حرف بزنند و از رفتار و عملکرد دولتش انتقاد کنند. هیچکس اطاعت از روحانی را اطاعت از خدا اعلام نکرد. امروز می‌شود شدیدترین انتقادها را به روحانی کرد و متهم به ضد انقلاب بودن نشد.


  مصطفی داننده

 همه می‌دانیم که اقتصاد مهم‌ترین مشکل ایران است. هنوز که هنوز است مردم دغدغه نان دارند. بیکاری مهم‌ترین معضل جامعه  است.

 مسائل اقتصادی، دردی بود که هیچ دولتی در ایران نتوانست آن را دوا کند. خوب نشدن حال اقتصاد ایران نشان می‌دهد مشکل اساسی تر از آن است  که  تصور کنیم یک دولت در چهار سال یا 8 سال می‌تواند آن را حل کند و کشور را به سرمنزل مقصود برساند.

 دولت حسن روحانی نیز نتوانسته است در زمینه اقتصادی نمره قابل قبولی از مردم بگیرد. مردم همچنان از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارند و بسیاری از مردم با مشکلات اساسی دست و پنجه نرم می‌کنند. اوضاع از زمان دولت‌های نهم و دهم بهتر شده است اما همچنان مشکلات فراوان است.

 جدا از مسائل اقتصادی که در بالا به آن اشاره شد اما می‌توان از رایی که در خرداد 92 و اردیبهشت 96 به حسن روحانی دادیم دفاع کنیم.

 همانطور که گفتیم درد اقتصاد، درد مشترک همه ما در تمام دولت‌ها بوده است. پس ما باید به کسی رای می‌دادیم که حداقل در مسائل اجتماعی و مدنی مشکلات ما را حل می‌کرد.

 روحانی در زمینه‌های اجتماعی و مدنی تا حدودی موفق بوده است. حداقل ما روزنامه نگاران که زمان احمدی نژاد را درک کرده‌ایم به خوبی متوجه این تفاوت هستیم.

 باز شدن دوباره تلگرام را ببیند. ممکن نبود فردی به غیر از روحانی از نامزدهای این دو انتخابات 92 و 96 بر سر قدرت باشد و همچنان شما از تلگرام استفاده کنید. درست است برخی می‌گویند همین تلگرام در زمان روحانی فیلتر شد.

 بله، تلگرام فیلتر شد چون شرایط کشور به نقطه امنیتی رسیده بود و باز بودن تلگرام از نگاه مسئولان به امنیت کشور در آن زمان ضربه می‌زد. بعد از آرام شدن فضا اما روحانی دستور به بازگشت تلگرام داد.

 تصور کنید نامزدی دیگر در سال 96 به قدرت می‌رسید و همین اتفاق‌ها می‌افتاد. سال 88 را فراموش نکنید. توییتر و فیس بوک فیلتر شدند و دیگر هیچ کس در ایران نتوانست آنها را بدون فیلتر شکن باز کند. الان همه ما به تلگرام دسترسی داریم.

 امروز نگاه کنید دولت و مجلس در تلاش هستند تا بازداشتی‌ها حوداث اخیر آزاد شوند. البته آنهایی که تنها اعتراض داشتند نه کسانی که بانک یا حسینیه آتش زدند. امروز نمایندگان اصلاح طلب مجلس به دنبال آزادی دانشجویان بازداشتی هستند.

 زمانی در مجلس بعد از حوادثی این چنین نمایندگان به جای تلاش برای آزادی، درخواست برخورد شدید با معترضان را می‌کردند.

 امروز حداقل کسی در راس قدرت است که صدای مردم را می‌شنود. مردم می‌توانند با او حرف بزنند و از رفتار و عملکرد دولتش انتقاد کنند. هیچکس اطاعت از روحانی را اطاعت از خدا اعلام نکرد. امروز می‌شود شدیدترین انتقادها را به روحانی کرد و متهم به ضد انقلاب بودن نشد.

 امروز رییس دولت از کلمه « خس و خاشاک» استفاده نمی‌کند و برعکس مقابله این ادبیات می‌ایستد و می‌گوید:« تا کسی اعتراض می‌کند، یا خس و خاشاک است، یا گاو، یا گوساله، یا آشغال است. چرا توهین می‌کنید و بی‌ادبانه با جامعه برخورد می‌کنید؟»

 بله، اوضاع اقتصادی کشور خوب نیست مانند همیشه اما حالا حداقل آنهایی که دغدغه‌های اجتماعی، مدنی و فرهنگی داشتند کمی راضی تر از سال‌های قبل هستند.
انتهای پیام/


 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار