پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران
در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران به موضوع احداث پالایشگاه شیر در مازندران اشاره و بحث بالا گرفت!
به گزارش آوای خزر از ساری، صبح امروز در یکی از بندهای دستور کار سوم جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران به بحث پالایشگاه شیر اشاره شد و البته استاندار مازندران پیش از این گفته بود که در حال حاضر 3 هزار و 500 تقاضا برای کسب و کار در مازندران به ثبت رسیده است که از این تعداد، 1487 مورد آن در بخش دامی و لبنیات است.

محمد اسلامی افزود: اکنون بخش مهمی از شیر مصرفی برای کارخانجات لبنیات مازندران را از یزد، قم، اراک، اصفهان و چهارمحال و بختیاری تامین می کنند و تا کی باید این وضع ادامه پیدا کند.

وی اعلام کرد که با احداث پالایشگاه شیر با سرمایه گذاری شرکت کاله آمل، به طور مستقیم اشتغال 1000 نفر را خواهیم داشت و روزانه به 5 هزار تن شیر نیاز دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران پس از سخنان استاندار مازندران گفت: روزانه یک هزار و 200 تن شیر در مازندران داریم، از طرف دیگر 60 درصد دامداریهای ما سنتی هستند و حتی در تامین این مقدار شیر نیز مشکل داریم.

دلاور حیدرپور بیان کرد: با احداث پالایشگاه شیر در استان مخالف نیستم اما در حال حاضر که 1200 تن روزانه و 450 هزار تن در سال تولید شیر استان است، برای تامین شیر مورد نیاز پالایشگاه با مشکل مواجه هستیم و نیاز به زمان داریم.

وی خواستار هم پوشانی بین سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در اعلام آمارهایی شد که به هر دو بخش مرتبط است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه جلسه، در گفتگو با خبرنگار آوای خزر اظهار داشت: 45 کارخانه لبنیات، 70 سکوی جمع آوری شیر، 700 هزار راس گاو اصیل، دو رگ و بومی داریم و نیاز روزانه داخل استان به شیر، 5 هزار تن است.

انتهای پیام/ 1354
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر