پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
گزارش/
جلسه شورای اداری اسفندماه استان مازندران به رباست استاندار مازندران همراه با بیان گزارش عملکرد برخی از دستگاههای اجرایی و توصیه هایی برای سال جدید، برگزار شد.
چکیده ای از چهاردهمین جلسه شورای اداری مازندران

به گزارش آوای خزر از ساری، چهاردهمین جلسه شورای اداری استان مازندران عصر امروز برگزار و درباره مسائل مختلفی صحبت شد، استاندار مازندران نیز در سخنانی از مدیران خواست که روزهای پایانی سال 96 را با خانه تکانی اداری بگذرانند و در سال 97 نیز پروژه های نیمه تمام را تعیین تکلیف و در جهت رفع و رجوع درخواستهای ارباب رجوع و مطالبات آنها تلاش کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران نیز در این جلسه اظهار داشت: در هفته گذشته به مناسبت روز شهدا، از 140 خانواده شهید این استان تقدیر شد.

سردار عبدالله ملکی افزود: 100 دانشجوی جوان استان مازندران به اردوهای جهادی در اندیکای استان خوزستان اعزام می شوند.

***
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به فرا رسیدن ایام اعتکاف گفت: در سالجاری 348 مسجد با امر اعتکاف اختصاص داده شد که بیش از 28 هزار نفر در آن شرکت داشتند و بیشترین قشر از جوانان و نوجوانان بودند.

حجت الاسلام ناصر شکریان بیان کرد: 58 درصد شرکت کنندگان در اعتکاف سال 96 مجرد و 42 درصد متاهل بودند، همچنین ساری با 67 مسجد بیشترین آمار مساجد و بابل با 6 هزار و 321 هزار نفر، بیشترین معتکف را داشت.

 ***
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: در 10 سال اخیر میزان بارشها 10 تا 15 درصد و میزان آبدهی رودخانه ها تا 40 درصد کاهش داشتیم.

ابراهیم یخکشی اظهار داشت: در مجموع روند نزولی در منابع آب داریم و در سالجاری نیز در مجموع 7 درصد کاهش بارندگی در مازندران و در غرب استان تا 15 درصد کاهش بارش داشتیم.

وی بیان کرد: بلحاظ موقعیت تاریخی بدترین سال بهره برداری از سد شهید رجایی را در سالجاری داشتیم، در زیردست این سد شرایط مناسب آبی وجود ندارد و به همین نسبت، تمام مازندران متاثر از این شرایط آب است.

***
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: ۱۱۰ میلیارد تومان طلب ما از مشترکین مازندران(مرکز و شرق) شامل ادارات، کارخانجات، تجاریها، منازل مسکونی و کشاورزی است و از طرفی نیز به پیمانکاران اجرایی، فروشندگان و پرسنل شرکت، حدود ۶۰ میلیارد تومان بدهکاریم.

قاسم شهابی از ادارات و نهادها و سازمانهایی که به شرکت توزیع برق بدهی دارند خواست تا نسبت به پرداخت معوقات خود اقدام کنند.

وی افزود: دریافت مطالبات تنها بصورت نقدی نیست و اگر بصورت تهاتر و اسناد غیرنقدی هم باشد، مورد قبول قرار می گیرد.
***

مدیرکل منابع طبیعی مازندران - حوزه ساری نیز گفت: حدود 250 هکتار طرح جنگلکاری را امسال در مازندران داشتیم.

ستار بابایی گفت: یک میلیون و 400 هزار اصله نهال در این حوزه و 800 هزار اصله نهال نیز در غرب استان کاشته شده است.

***
مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری مازندران اظهار داشت: برنامه های خوبی را در هفته زن داشتیم و از بانوان نمونه استان تجلیل شد.

سمیه طوسی اظهار داشت: سند راهبردی زنان و خانواده استان مازندران نیز تدوین می شود و براساس آن برنامه های خوبی را در جهت توانمندی و سلامت جامعه زنان بکار خواهیم گرفت.

به گزارش آوای خزر، در این جلسه از زحمات ادارات کل اوقاف و امور خیریه، مدیرکل صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر تجلیل شد، همچنین سید یونس حسینی عالمی بعنوان دادستان و احمد حسین زادگان بعنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی مازندران معرفی شدند.
تصاویر جلسه:
برای دیدن تصاویر در اندازه بزرگتر روی آنها کلیک کنید.
انتهای پیام/1354
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر