پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
یادداشت/ محمدباقر یوسف‌نیا پاشا
پس از انتصاب عسکری نیکزاد به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران،محمدباقر یوسف نیا پاشا از اساتید دانشگاه که دکترای جامعه شناسی دارد در یادداشتی بایدها و نبایدهای این اداره کل را به رشته تحریر درآورده است.
 مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان مازندران، بایدها و نبایدها
⏫⏫⏫عسکری نیکزاد - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ⏫⏫⏫

آوای خزر-محمدباقر یوسف نیا پاشا

آن صبح نخستین بهاری که ز شادی / می آورد از چلچله پیغام، شمایید.

همزمان با شروع سال ۱۳۹۷ انتصاب شایسته آقای عسکری نیکزاد به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، امید را در دل فرهنگیان و فرهنگ دوستان زنده کرد. مدیر کل جدید که سطوح آموزشی و مدیریتی را در طی سالیان طولانی به خوبی طی کرد، توان حل چالش های موجود آموزش و پرورش را با همکاری همه اقشار، فرهیختگان و صاحب نظران دارد.

بایدها و نبایدهای آموزش و پرورش مازندران:

۱- تعامل سازنده درون سازمانی و برون سازمانی: آموزش و پرورش استان مازندران برای توسعه همه جانبه به تعامل صحیح درون سازمانی میان معلمان، مدیران، دانش آموزان و اولیا و مربیان نیاز دارد. علاوه بر آن به تعامل برون سازمانی با مدیران استانی و شهرستانی از جمله استاندار، فرمانداران، بخشدارها و شهرداران، مراکز فرهنگی و هنری و ... احتیاج دارد تا بر مشکلات آموزشی و پرورشی غلبه کند.

۲- حل تدریجی و نسبی مشکلات مالی:

بر کسی پوشیده نیست که یکی از چالش های اساسی آموزش و پرورش مشکلات مالی است. با توجه به اینکه آقای نیکزاد سابقه طولانی در امور مالی دارد، با پیگیرهای لازم و جلب مشارکت ها

می تواند بخشی از مشکلات مالی را حل نماید.

۳_  کمک گرفتن از نخبگان فکری (صاحب نظران آموزش و پرورش) و نخبگان اجرایی( مدیران)، با تشکیل اتاق فکر و حلقه مشاوران قوی برای ارائه طریق و حل چالش های موجود تا کمبودهای آموزشی و تربیتی برطرف شود.

۴- تنش زدایی وپرهیز از هر گونه تنش:

 آموزش و پرورش مازندران برای توسعه باید از هرگونه تنش، مانند؛ منازعات سیاسی که فضای فرهنگی و تربیتی را تیره و تار جلوه می دهد، پرهیز کند.

۵- تدوین برنامه های آموزشی و پرورشی در چارچوب اسناد بالادستی:

سند چشم انداز بیست ساله و سندتحول بنیادین آموزش و پرورش راهکارهای کلی توسعه را بیان کردند. آموزش و پرورش استان مازندران باید در چارچوب این اسناد، با هماهنگی وزارت متبوع برنامه های آموزشی و پرورشی استان را تدوین کند که با توسعه فرهنگی بومی همخوانی دارد.

آرزوی همه کسانی که دغدغه فرهنگی و آموزشی دارند، این است که آقای نیکزاد با سابقه مدیریتی درخشان و با یاری همه اقشار، راه حل های اساسی برای چالش های موجود ارائه دهد تا مسیر توسعه همه جانبه آموزش و پرورش استان مازندران هموار شود.

ایام ز دیدار شمایند مبارک/  نوروز بمانید که ایام شمایید

محمدباقر یوسف نیا پاشا، دکترای جامعه شناسی سیاسی دانشگاه تهران.


انتهای پیام/1000
عسکری نیکزاد
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر