پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳
معاون تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران:
معاون تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: تنها فضای ورزشی موجود برای دانش‌آموزان حیاط مدرسه است این در حالی است که برخی از مدارس حتی حیاط هم ندارند و گویی دانش‌آموزان در آن محبوس هستند!
برخی مدارس مازندران فاقد حیاط هستند/ 20 پروژه نیمه‌تمام ورزشی در استان داریم

به گزارش آوای خزر از ساری، سید علی ساداتی عصر امروز در نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی مازندران اظهار داشت: آموزش و پرورش با 530 هزار دانش آموز، 40 هزار فرهنگی و 700 تا 800 هزار اولیای دانش آموز در ارتباط است.

وی بیان کرد: متأسفانه کمترین سرانه ورزشی در کشور را آموزش و پرورش مازندران دارد و از میانگین کشوری نیز پایین‌تر است.

معاون تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه 56 فعالیت ورزشی در آموزش و پرورش تعریف شده است، افزود: 20 پروژه نیمه تمام ورزشی در آموزش و پرورش استان داریم و اگر این پروژه‌ها به سرانجام برسند می توانیم برنامه های بهتری در حوزه ورزش دانش آموزی داشته باشیم.

ساداتی با بیان اینکه با توجه به مقوله شهرنشینی و آپارتمان‌نشینی،90 درصد دانش‌آموزان فضایی برای حرکت ندارند، تصریح کرد: تنها فضای موجود برای آنها حیاط مدرسه است، این در حالی است که برخی از مدارس حتی حیاط هم ندارند و گویی دانش‌آموزان در آن محبوس هستند!

وی در پایان گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید در بحث ورزش ورود پیدا کنند و باید از امکانات یکدیگر برای تعالی ورزشی در استان استفاده کنید.

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر