پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
جانشین رئیس و معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در هرم پزشکی شاید دهها حرفه پزشکی داریم اما مامایی یکی از حرفه‌های ارزشمند و محترم در نظام پزشکی است.
مامایی از حرفه‌های ارزشمند و محترم در نظام پزشکی است

به گزارش آوای خزر از ساری، حسین رنجبران در همایش روز ماما که در نکا برگزار شد، با بیان اینکه مامایی در حقیقت یک امانتدار الهی است، اظهار داشت:خداوند امانت بسیار مهمی را جامعه در اختیار شما گذاشته است که قابل قیاس با چیزی نیست.
 
وی افزود: یکی از خصلتهای ماماها امانتداری است که فرزند را در صحت و سلامت در آغوش مادر قرار دهند.

معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خطاب به ماماهای حاضر در جلسه با بیان اینکه لحظه لحظه کمک به تولد را برای خود ثواب بدانید، اظهار داشت: باید قدر خود را بدانید و انشاالله جامعه نیز قدر شما را می‌داند. شما همکار طبیب ِ ما هستنید، در هرم پزشکی شاید دهها حرفه پزشکی داریم اما مامایی یکی از حرفه‌های ارزشمند و محترم در نظام پزشکی است.

رنجبران ادامه داد: هر چقدر از عظمتِ کار ماما بگوییم، کم گفتیم، شما از یک منظر بانو و از منظر دیگر امانتدار هستید و این را محترم بشمارید.

جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: کار ماماها پیش از تولد کودک آغاز می‌شود، مراقبت‌ها از همین زمان صورت می‌گیرد و پس از تولد فرزند نیز ادامه می‌یابد.
 
وی با اشاره به حضور شهردار نکا در این مراسم گفت: کارهای ارزنده‌ای را در این شهر شاهد هستیم و امیدواریم این حرکت رو به صعود و تصاعدی علی‌الدوام باشد و شاهد سرزندگی و سلامتی شهروندان بویژه بانوان باشیم.

مامایی از حرفه‌های ارزشمند و محترم در نظام پزشکی است

***
شهردار نیز نکا در این مراسم اظهار داشت: جامعه امروز ما به ماما نیاز دارد، ماماها به عنوان دستیار پزشک خدمت می‌کنند و بسیاری از بیماریها را تشخیص می‌دهند.

مهدی احمدی بیان کرد: بیش از نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند، سلامت آنها در سلامت جامعه نقش مهمی دارد، از اینرو ماماها در سلامت زنان اثرگذاری بالایی دارند.

وی در پایان گفت: روز ماما فرصتی برای توجه مسئولین به اهمیت حرفه مامایی و رفع مشکلات و دغدغه‌های آنها است.

انتهای پیام/ 1354
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر