پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
معاون آموزش متوسطه مازندران اعلام کرد
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه آزمون مدارس نمونه دولتی با شرکت حدود 10 هزار دانش‌آموز استان فردا برگزار می‌شود، گفت: هنوز هیچ دستورالعملی جهت جذب دانش‌آموزان در مدارس نمونه دولتی در مقطع اول متوسطه صادر نشده است.
شرکت 10 هزار دانش‌آموز در آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران/ دستورالعملی برای آزمون نمونه دولتی متوسطه اول صادر نشد

اسفندیار نظری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در ساری درباره برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران اظهار داشت: این آزمون در 11 خرداد همزمان با سراسر کشور برگزار می شود که تعداد کل شرکت کنندگان حدود 10 هزار نفر است که 5279 نفر دختر و 4653 نفر پسر هستند.

وی افزود: جذب این دانش‌آموزان در سمپاد برای 427 و برای نمونه دولتی نیز 3195 نفر خواهد بود که از این تعداد، 1635 نفر پسر و 1560 نفر دختر هستند.

معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: در مرحله تکمیل ظرفیت سمپاد نیز 204 نفر دختر و 223 نفر پسر هستند.

نظری بیان کرد: تفاوت برگزاری این آزمون در سالجاری با آزمونهای سال قبل در این است که امسال استانها فقط متولی اجرا هستند اما طراحی سوال و اعلام نتایج با وزارت آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: این آزمونها تنها برای متوسطه دوم است و برای متوسطه اول تا اطلاع ثانوی هیچ آزمونی برگزار نخواهد شد و دستورالعملی نیز صادر نشده است اما تا 20 خرداد وضعیت کامل این مدارس مشخص خواهد شد که هستند یا نیستند و کماکان براساس بخشنامه قبل که در مدارس سمپاد و نمونه دولتی نباید آزمونی در متوسطه اول برگزار شود فعلا به قوت خود باقی است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: در این مقطع آزمونی برگزار نمی‌شود اما فرآیندهایی است شاید مصاحبه یا گفتگو داشته باشیم و همه اینها منوط به تصمیم آموزش و پرورش است که تا 20 خردادماه جاری اعلام خواهد شد.

نظری درباره امتحانات نهایی امسال اظهار داشت: در سال سوم دبیرستان دانش‌آموز نداشتیم فقط برای دانش‌آموزان افتاده سال قبل برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در مقطع پیش دانشگاهی یا سال چهارم از اول تا نهم خرداد بود و روز گذشته 9 خرداد به پایان رسیده است تا خود را برای کنکور 97 در روزهای 7 و 8 تیرماه آماده کنند.

عضو شورای آموزش و پرورش مازندران گفت.: در دوره دهم و یازدهم امتحانات هماهنگ از اول تا 23 تیرماه برگزار است. در مقطع ابتدایی نیز اختیار به مدارس داده شده است. فقط برای پایه های 4و 5 و 6 برنامه امتحانی داده شد که 13 خرداد امتحانات به پایان می رسد.

نظری در پایان گفت: علیرغم مسائلی که عنوان می شد؛ آزمونها در کمال صحت و سلامت برگزار شده است.

انتهای پیام/ 1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر