پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل خبر داد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل ازکشف و ضبط تعدادی پرنده تاکسیدرمی شده به همراه ادوات شکار از متخلفان، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای خزر، بهمن صادق نژاد گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در حین بازرسی از یک مغازه 5 قطعه کاکایی (پرنده دریایی و غیرحمایت شده) تاکسیدرمی شده را از یک فرد متخلف کشف و ضبط کردند.

صادق نژاد افزود: فرد متخلف دستگیرشده و با تشکیل پرونده به مراجع معرفی و مبلغ  5میلیون ریال به عنوان جریمه پرندگان تاکسیدرمی شده پرداخت کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل فروش پرندگان تاکسیدرمی شده را غیرقانونی دانست و اظهار داشت: با استناد بند ج ماده 10قانون شکار و صید محل،عرضه،فروش و صدورجانوران وحشی زنده ، کشته و یا اجزای آن بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست غیرقانونی می باشد.

وی گفت:ماموران طی یک روز گذشته در حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی موفق شدند یک شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری قاچاق دستگیر و با تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کنند.

صادق نژاد تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست به طور مداوم در مناطق حضور داشته و در ادامه ماموریت سه رشته دام هوایی برای صید پرندگان را دراراضی شالیزاری روستای سرخ کلا جمع آوری کردند.

گفتنی است؛ تاکسیدرمی یا آکنده سازی ، فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش است. در تاکسیدرمی بدن جانوران را تهی می کنند و با پرکردن بدن آنها با مواد مختلف آنها را به نمایش می گذارند که برخی موارد در موزه های تاریخ طبیعی این امر صورت می گیرد.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر