پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از بهره‌برداری اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد تا ۸ ماه آینده خبر داد.
بهره‌برداری از اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد تا ۸ ماه آینده

به گزارش آوای خزر به نقل از  روابط عمومی بندر امیرآباد، صبح امروز در جلسه بررسی فرصت‌های افزایش همکاری بین بندر امیرآباد و بنادر جمهوری آذربایجان که با حضور تعدادی از مسئولان و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیر بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان برگزار شد، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ضمن معرفی این مجموعه اقتصادی و تشریح برخی زیرساخت‌ها و اقدامات انجام شده در آن گفت: بندر امیرآباد تنها بندر شمالی متصل به شبکه ریلی کشور است که با ۷,۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری در ۱۵ پست اسکله، بیشترین سهم در تخلیه و بارگیری بنادر شمالی ایران را دارد.

سیاوش رضوانی  اظهار کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد تا سال ۲۰۳۰ به ۱۸ میلیون تن می‌رسد که ظرفیت بسیار خوبی برای افزایش مراودات تجاری در منطقه است. وی افزود:اسکله رورو ریلی این بندر نیز تا ۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که سرعت حمل و نقل در بندر را افزایش می‌دهد.

رضوانی ادامه داد:حدود ۹۵ درصد این پروژه در خشکی انجام شده و در بخش دریایی نیز پل در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: امیرآباد در بخش تجهیزات نیز شرایط مطلوبی نسبت به سایر بنادر منطقه دارد و تنها بندر شمالی است که گنتری کرین در اختیار دارد و در آن تخلیه کانتینر بر اساس استانداردهای جهانی انجام می‌شود.

این مسئول با تأکید بر ضرورت استفاده از فرصت همسایگی با جمهوری آذربایجان برای افزایش فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، گفت: سهم مبادله کالا بین آذربایجان و بندر امیرآباد در سال ۲۰۱۴ حدود ۹۰۸ هزار تن بود که در سال‌های اخیر به خاطر شرایط اقتصادی و بین‌المللی روند کاهشی داشت. اما این آمادگی وجود دارد که حجم مبادلات و سرمایه‌گذاری‌ها افزایش یابد. سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد نشان می‌دهد که امیرآباد منطقه‌ای امن و مناسب برای سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر