پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا:
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا گفت: سومین دوره جام باشگاه کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان برای مربیان و تسهیلگران در این شهرستان در راستای نهضت کتابخوانی برگزار شد.
 به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، کارگاه آموزشی سومین دوره جام باشگاه کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان، برای مربیان و  تسهیلگران داوطلب این شهرستان، هفته گذشته در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نکا برگزار شد.

 در این کارگاه که با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی، آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان نکا برگزار شد، اهداف برگزاری جام باشگاه ها، شیوه راه اندازی و فعالیت باشگاه ها و شیوه نامه دوشنبه های کتابخوانی در مهدکودک ها ابلاغ و اجرا شد.

.

مهدی روحی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا در این کارگاه آموزشی و توجیهی یک روزه گفت: کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوان، تقویت فرهنگ گفتگو و تقویت استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی، عادت دادن دانش آموز برای مراجعه به کتابخانه و کتابفروشی، گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام یک کار گروهی، پیشرفت تحصیلی از راه برنامه ای سرگرم کننده میان کودکان و نوجوانان، کمک به تاسیس و تقویت کتابخانه های کوچک کلاسی، مهدکودکی، کانونی، آپارتمانی، محله ای، مسجدی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان و کمک به گسترش تبلیغ و معرفی کتاب از اهداف برگزاری این دوره بود.

.

روحی همچنین افزود: در این کارگاه ، ثبت نام کودکان و نوجوانان در ٤ رده سنی ٧ تا ٩ سال / ٩ تا ١١ سال /١١ تا ١٤ سال و نوجوانان بالای ١٤ سال از مهر ماه سالجاری آغاز و کلاس ها تا پایان آذر ماه ادامه خواهد یافت و داوری باشگاه ها نیز در دی ماه به انجام  خواهد رسید.

.

وی گفت: در این طرح برای هر یک از کودکان و نوجوان مبلغ ٥٠٠ هزار ریال با تخفیف ٥٠ درصد در کتابفروشی های عضو جام باشگاه ها  برای  خرید کتاب مهیا شده و برای مهدکودک ها به ازای هر یک از اعضاء مبلغ یک میلیون تومان خرید کتاب با تخفیف ٥٠ درصد در نظر گرفته شده است .

.

شایان ذکر است در خلال برگزاری این کارگاه، شرکت کنندگان با همت جمعی به ارائه نقطه نظرات کارشناسانه خود در خصوص تقویت و  ترویج نهضت کتابخوانی پرداخته و به صورت عملی نیز به ارائه راه های مختلف کتابخوانی برای جامعه هدف پرداختند.

انتهای پیام/1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر