پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا خبر داد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا از دستگیری شکارچیان غیرمجاز مرال و شوکا طی یک هفته گذشته در این شهر خبر داد.

به گزارش آوای خزر از ساری مهدی کشاورزیان  اظهار داشت: در پی گزارش دریافتی مبنی برشکارغیرمجاز یک راس مرال توسط یک فرد متخلف،ماموران یگان حفاظت محیط زیست به تحقیق و بررسی پرداختند.

کشاورزیان افزود: پس ازشناسایی منزل فرد متخلفوهماهنگی با دادستان و با داشتن حکم قضایی ورود به منزل به همراه ماموران نیروی انتظامی منزل فرد متخلف را بازرسی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا اضافه کرد: ماموران در جریان بازرسی از منزل فرد متخلف مقداری گوشت مرال را کشف و ضبط و فرد متخلف را با تشکیل پرونده به مراجع قضاییمعرفی کردند.

وی درادامه با اشاره به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز شوکا در روز گذشته (دوشنبه) اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی بر شکارغیرمجاز در یکی از روستاهای منطقه هزارجریب ماموران یگان حفاظت محیط زیست نکا با وجود بارش شدید و لغزندگی جاد ه بلافاصله به محل اعزام شدند.

کشاورزیان بیان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست با داشتن حکم قضایی و باهمکاری ماموران نیروی انتظامی منزل فرد متخلف را بازرسی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا گفت: درجریان این بازرسی ماموران یگان حفاظت محیط زیست موفق شدند مقداری گوشت شوکا به همراه یک قبضه سلاح شکاری قاچاق ، تعدادی فشنگ و سایرادوات شکار را کشف و ضبط کنند.

وی افزود: در این رابطه یک متخلف با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

کشاورزیان تصریح کرد: مرال و شوکا از گونه های حمایت شده و حفاظت شده هستند که براساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست ضرر و زیان هر راس مرال و شوکا 350 میلیون ریال می باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نکا از مردم دوستدار و علاقه مند محیط زیست این شهرستان درخواست کرد تا اطلاعات هرگونه نگهداری غیرمجاز حیات وحش، شکار غیرمجاز توسط افراد متخلف و اقدامات مشکوک شکارچیان را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نکا اطلاع دهند.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر