پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      9مهر روز جهانی سالمند مبارک باد.      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
سرپرست استانداری مازندران:
سرپرست استانداری مازندران گفت: جهت رفع موانع صادرات و پیگیری موضوعاتی ازجمله مشوق های صادراتی، مسایل گمرکات، بازاریابی در کشورهای هدف، موضوع قرنطینه، تسهیل فرآیندهای اداری و ... به یک اتاق عملیات ویژه در استان نیازمندیم.
صادرات مازندران نیازمند اتاق عملیات ویژه است

به گزارش آوای خزر از ساری به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان امروز در جلسه کمیته ویژه مرکبات استان با اشاره به این که در شرایط کنونی؛ ارزآوری و تقویت پول ملی یک ضرورت است، عنوان کرد: توسعه صادرات و ارزآوری یکی از اولویت های دولت و استان است.

وی با بیان این که دشمن به دنبال تضعیف پول ملی و ایجاد اخلال در اقتصاد کشور است، افزود: باید حمایت های لازم صورت گیرد تا تولید کنندگان و صادرکنندگان این بخش با صدور محصولات خود در تامین ارز مورد نیاز استان به نحو موثر نقش آفرینی کنند.

سرپرست استانداری مازندران بر ضرورت تشکیل یک اتاق عملیات ویژه برای رفع موانع صادرات تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: موضوع مشوق های صادراتی، مسایل گمرکات، بازاریابی در کشورهای هدف، موضوع قرنطینه، تسهیل فرآیندهای اداری و ... از مسایلی است که باید از طریق اتاق عملیات ویژه برای توسعه صادرات با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به این که وظیفه دولت؛ تسهیل گری و شناسایی موانع و رفع آن است و باید زمینه را برای تحقق قابلیت های صادراتی در حوزه مرکبات و کیوی به صورت عملیاتی فراهم کنیم، گفت: حجم تولید مرکبات در مازندران بالاست و باید در حوزه بازرگانی داخلی و خارجی موثرتر عمل کنیم.

حسین زادگان با تاکید بر این که برای توسعه صادرات باید موانع واقعی را شناسایی و رفع کرد، افزود: باید افراد قوی و موثر را برای تجمیع ظرفیت ها در حوزه صادرات مرکبات و کیوی در قالب یک کنسرسیوم به همکاری جدی طلبید.

***

حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مازندران بالغ بر ۷ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی دارد، گفت: از این رقم؛ محصول مرکبات با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن و کیوی با ۱۸۰ هزار تن تولید از اهمیت خاصی در میان تولیدات کشاورزی برخوردار است.

خیریانپور وجود ۳ بندر فعال با ۲۸ اسکله و ظرفیت ۱۳ میلیون تن را یک ظرفیت برای صادرات محصولات مختلف استان بویژه مرکبات و کیوی دانست و خاطرنشان ساخت: دولت امسال بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرکنندگان حوزه کشاورزی در نظر گرفته است.

وی با اعلام این که در سال گذشته بالغ بر ۲۳ هزار تن مرکبات و ۱۱۰ هزار تن کیوی استان صادر شده است، یادآور شد: باید در صادرات مرکبات بیش از پیش فعال عمل کنیم و در خصوص بازرگانی داخلی در کمیته مرکبات تصمیم گرفتیم تا نهادهای مسئول فعال تر عمل نمایند.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
با افزایش اختیارات محیط‌ بانان در دفاع مسلحانه از خود مقابل شکارچیان موافق هستید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار