آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۱۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی می‌توانیم بگوییم حق معلمان رعایت شده است که 15 درصد از بودجه کشور را به آموزش و پرورش اختصاص دهیم، تا زمانی که 10 درصد باشد جز اینکه حقوق و دستمزد را بدهیم چیز دیگری نیست.
15 درصد از بودچه کشور به آموزش و پرورش اختصاص داده شود

قاسم احمدی لاشکی روز شنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت یکصدمین سالروز تاسیس تربیت معلم در ایران و 84 سال سابقه و تلاش تربیت معلم در مازندران در گفتگو با خبرنگار آوای خزر اظهار داشت: آموزش و پرورش با رویه بودجه ای که امسال برای آن منظور شده است حتما به چالش خواهد خورد زیرا بیش از 98 درصد آن یعنی 42 تا 44 هزار میلیارد تومان حقوق و دستمزد است.

وی افزود: با این بودجه کیفیت و فضای آموزشی چه خواهد شد؟ چرا 4 دانش آموز باید در زاهدان بسوزند و کلاسهای آنها طوری باشد که راه فراری نداشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بودجه امسال آموزش و پرورش حتما به جایی نخواهد رسید، به معلمان اعلام کردیم که براساس ماده 64 برنامه توسعه باید نظام رتبه بندی معلم را اجرا کنید، این نظام نیاز به 11 تا 15 هزار میلیارد تومان بودجه دارد اما 2 هزار میلیارد تومان لحاظ شده است.

احمدی لاشکی گفت: زمانی میتوانیم بگوییم حق معلمان رعایت شده است که 15 درصد از بودجه کشور را به آموزش و پرورش اختصاص دهیم، تا زمانی که 10 درصد باشد جز اینکه حقوق و دستمزد را بدهیم چیز دیگری نیست.

وی در پایان با بیان اینکه با چالش بزرگ نیروی انسانی مواجه هستیم، اظهار داشت: معلمان تازه استخدام شده، یک میلیون و 400 هزار تومان حقوق می گیرند و این میزان به ویژه برای آنهایی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند رقم پایینی است، بنابراین تا معلم دیده نشود و بودجه برای آن در نظر گرفته نشود همین اوضاع را داریم.

انتهای پیام/ 1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار