هفته نیروی انتظامی بر دلاور مردان عرصه امنیت و انضباط اجتماعی مبارک باد.

 

      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
شریعت‌نژاد:
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشستی که با رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره بودجه 1000 میلیارد تومانی پسماند با اولویت استانهای شمالی، گفت: قرار است این مبلغ در اختیار بانک قرار بگیرد تا افراد حقیقی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری داشته باشند، بتوانند تسهیلات کم‌بهره دریافت و فعالیت کنند.
بودجه پسماند در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، شمس‌الله شریعت‌نژادعصر روز چهارشنبه در دومین همایش شهرداران و شورای سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران اظهار داشت: ساخت‌وسازهای بی‎رویه‌ای در استان داریم، نمی‌توانیم زمین را زیاد کنیم، توجه داشته باشیم که اگر همه مازندران ساختمان‌سازی شود دیگر چیزی از استان باقی نمی‌ماند.

وی با اعلام اینکه هجوم خوش‌نشین‌ها هیچ درآمدی برای مازندران ندارد، ادامه داد: مازندران یک پارک بزرگ در ایران است و بسیار نیز مورد تهدید قرار دارد، اگر به این بحث ورود پیدا نکنیم که باید توسعه‌ای برای شمال از درآمد گردشگران داشته باشیم، خیلی عقب هستیم.

این نماینده مجلس با بیان نمی‌توانیم بر منابع دولتی تکیه داشته باشیم، گفت: «ما که یزد و کاشان نیستیم، ما در اولین چیزها ماندیم»، به‌راستی درآمد شهرداری‌های ساحل‌نشین مازندران از دریا چه‌قدر است؟

وی گریزی به وضعیت جذب نیرو در شهرداری‌های مازندران زد و گفت: یک شهرداری را نمی‌شناسم که بیشتر از دو برابر ظرفیتش نیرو نداشته باشد! چرا باید این‌همه نیروهای خارج از ظرفیت جذب کنید که در پرداخت حقوق آنها بمانید و ورشکسته شوید؟!

شریعت‌نژاد درباره موضوع هزار میلیارد تومانی که به بحث پسماند استان‌های شمالی اختصاص یافته است، اظهار داشت: نشستی را با رییس سازمان حفاظت محیط زیست داشتیم و تصمیم بر این شد که هزار میلیارد تومان را در اختیار بانک قرار بدهیم تا افراد حقیقی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری داشته باشند، بتوانند تسهیلات کم‌بهره دریافت کنند.

عضو خانه ملت تاکید کرد: در واقع با هزار میلیارد تومان نمی‌توان مشکل زباله شمال را حل کرد، نیاز به ورود بخش خصوصی داریم که از محل تسهیلات ارزان‌قیمت بتوانند کار کنند، اگر این پول به سازمان همیاری برود، این اتفاق نمی‌افتد.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر